LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tradita që nuk harrohet kurrë/ Sot Korça në festë, nisin Karnavalet

4 Qershor 2022, 15:12, Kulturë CNA
Tradita që nuk harrohet kurrë/ Sot Korça në festë,
Karnavalet e Korçës

Qyteti i Korçës i njohur për Karnavalet e famshme, e ka rikthyer këtë traditë duke e shndërruar në një nga festat më të bujshme të qytetit.

Bashkia e Korçës, në një postim në rrjetin social shkruan se parada e Karnavaleve fillon në orën 18:30, ndërsa në orën 20:30 do të zhvillohet Carnival Party, tek Pazari i Vjetër.

Bashkia u ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në festën e tyre, që tashmë është kthryer në traditë dhe identitet për qytetin e Korçës.

“KARNAVALET NË KORÇË!

Festa filloi!

Bashkohu edhe ti me paradën e karnavaleve në orën 18:30!

Në 20:30 ju presim në Carnival Party, tek Pazari i Vjetër!”, thuhet në njoftimin e Bashkisë./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga