Kinematografia shqiptare në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur shqiptar

29 Maj 2022, 08:27, Kulturë CNA
Kinematografia shqiptare në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur
Aktori Enea Zhegu

Aktori i njohur, Enea Zhegu, ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare.

Zhegu vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërsa nuk ka mundur dot t’i mbijetojë.

Aktori Enea Zhegu ka qenë pjesë e disa prej filmave më të bukur shqiptarë, si “Tomka dhe shokët e tij”, “Lulëkuqet mbi mur”, “Njeriu me top”, “Një jetë më shumë”, etj.

Ai u bë i njohur që në fëmijërinë e tij, kur luajti personazhin e “Tomkës”, në filmin e njohur “Tomka dhe shokët e tij”./CNA.al

Lajmet e fundit nga