LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në Ndërshen dhe Orosh të Mirditës/ Rrezikohen banesat

25 Korrik 2022, 14:20, Kronika CNA
Zjarr në Ndërshen dhe Orosh të Mirditës/ Rrezikohen banesat
Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Ndërshen dhe Orosh të Mirditës ku rrezikohen banesat.

Zjarri është favorizuar nga temperaturat e larta dhe sipas mediave është afruar shumë pranë banesave në këtë zonë.

Ndërkohë, zjarrfikësit e kanë shumë të vështirë të vazhdojnë punën për shkak të terrenit./CNA.al

Lajmet e fundit nga