LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Plas’ dhuna në familje në Pogradec/ Burri rreh gruan, kunati e godet me sende të forta

25 Korrik 2022, 12:16, Kronika CNA
‘Plas’ dhuna në familje në Pogradec/ Burri rreh gruan,
Foto ilustruese

Policia në Pogradec ka vënë në pranga shtetasin D.A., 33 vjeç, pasi ka dhunuar bashkëshorten e tij. Ndërkohë, ka nisur procedimin penal për vëllain e të dhunuarës, pasi ka goditur me sende të forta, 33-vjeçarin.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit D. A., 33 vjeç, si dhe referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin E. Q., 35 vjeç, banues në Pogradec, për veprën penale 'Dhuna në familje', pasi shtetasi D. A., ka dhunuar fizikisht, në banesë, bashkëshorten e tij, ndërsa vëllai i bashkëshortes, shtetasi E. Q., ka goditur me sende të forta shtetasin D. A”, njofton policia./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga