LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në autostradën Fushë Krujë-Milot/ Plagosen tre persona rëndë, 30-vjeçari humb këmbën 

24 Korrik 2022, 11:02, Kronika CNA

Aksident i rëndë në autostradën Fushë Krujë-Milot/

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak pas orës 10:00 të mëngjesit në autostradën Fushë Krujë-Milot. 

Aksidenti ku janë përfshirë katër makina ka ndodhur në afërsi të Thumanës.

Makinat janë përplasur me njëri-tjetrën dhe për pasojë është plagosur rëndë Serxhio H., 30 vjeç, i cili ka humbur njërën këmbë.

I plagosuri është marrë nga autoambulanca e qendrës shëndetësore të Fushë-Krujës dhe është dërguar me urgjencë te Trauma.

Mësohet se janë tre persona të plagosur, por në gjendje më të lehtë se 30-vjeçari./CNA.al

Lajmet e fundit nga