LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati me një viktimë dhe një të plagosur/ Dalin pamjet nga vendngjarja

22 Korrik 2022, 22:52, Kronika CNA
Atentati me një viktimë dhe një të plagosur/ Dalin pamjet
Foto nga vendngjarja

Dalin pamje nga vendi i ngjarjes që tronditi mbrëmjen e sotme qytetin e Milotit.

Pamjet janë publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale, ndërsa në vendngjarje dnodhen forca të shumta policie.

Makina me të cilën po udhëtonin Klisman Preçi dhe Ylli Brahimi është një mjet tip “Land Rover”, e blinder, me targa të Shkupit.

Në këtë atentat mbeti viktimë Preçi, e ndërsa Brahimi është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe aktualisht ndodhet në spitalin e Traumës.

“Ky është vendi ku ndodhi atentati!

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Milotit, në sheshpushimin e një pallati. Makina e të plagosurve ka qënë një fuoristradë tip Land Rover, e blindur. Ndërkohë, në Borizanë është duke u djegur një automjet tip Audi”, shkruan Berisha./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga