LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I ofruan 2 milionë lekë, por kërkoi më shumë/ Si ra gjyqtarja në duar të SPAK-ut

22 Korrik 2022, 11:57, Kronika CNA

I ofruan 2 milionë lekë, por kërkoi më shumë/ Si ra

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar të tjera detaje në lidhje arrestimin e gjyqtares Zamira Vyshka, dhe avokatit Ilir Pashaj, të cilët dyshohet se janë përfshirë në një skemë korrupsioni.

SPAK ka hetuar për një vit, mbi bazën e dyshimeve, se gjyqtarja i kishte kërkuar familjarëve të Xhulio Musait, Taulant Ramollarit dhe Adrena Tirana, një shumë prej 4 milionë lekësh.

Përmes avokatit Pashaj, familjarët e të riut nuk kanë pranuar që t’i japin atë shumë gjyqtares, por vetëm 2 milionë lekë.

Nga përgjimet është mësuar se gjyqtarja nuk ka pranuar këtë shumë dhe më pas ka dënuar për veprën e plagosjes të riun, siç e përcakton ligji./CNA.al

Lajmet e fundit nga