LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dyshime për abuzime me një tender/ Shoqërohen 14 efektivë dhe ish-efektivë policie

21 Korrik 2022, 19:31, Kronika CNA
Dyshime për abuzime me një tender/ Shoqërohen 14 efektivë
Foto ilustruese

14 efektivë policie dhe ish-efektivë policie janë shoqëruar për abuzim me një tender.

Bëhet fjalë për tenderin për rikonstruksionin e komisariatit të policisë në Malësi të Madhe. Ky abuzim mendohet të jetë bërë para 4-5 vitesh.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhet i ditur identiteti i personave të shoqëruar, ndaj të cilëve rëndon akuza e “shpërdorimit të detyrës”.

Ndërkohë, pritet që blutë të zbardhin më shumë detaje nga kjo ngjarje./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga