LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vidhen lekët brenda kishës në Korçë/ Policia, në kërkim të autorëve

21 Korrik 2022, 10:43, Kronika CNA
Vidhen lekët brenda kishës në Korçë/ Policia, në
Kisha

Mëngjesin e sotëm është grabitur një kishë në Korçë.

Sipas njoftimit të policisë, autorët kanë vjedhur një sasi lekësh, në ambientet e brendshme të një objekti kulti (kishë).

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve, si edhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Korçë/Informacion paraprak

Mëngjesin e sotëm, jemi njoftuar se në hyrje të parkut "Rinia", në Korçë, është vjedhur një sasi lekësh, në ambientet e brendshme të një objekti kulti (kishë).

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve, si edhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga