LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kanabis mes misrit/ Pronari i parcelës lë “me gisht në gojë” policinë

20 Korrik 2022, 13:35, Kronika CNA

Kanabis mes misrit/ Pronari i parcelës lë “me gisht në

Policia po zhvillon sot një aksion antikanabis, në Fier.

Mësohet se janë zbuluar parcela me kanabis, në pjesën lindore të fshatit Mujalli, pranë shtratit të lumit Seman.

Forcat policore kanë zbarkuar në fshat rreth orës 12:00 të ditës së sotme dhe vijojnë aksionin për asgjësimin e bimëve. 

Sipas banorëve të fshatit Mujalli, bimët narkotike janë gjendur te mbjella mes sipërfaqeve me misër.

Por, duket se policia ka gjetur vetëm bimët, ndërsa nuk dihet se kush është pronari i tyre.

Sipërfaqja e tokës ku është gjetur canabis sativa është tokë e dhënë me qira. Ndërsa nuk dihet se kush është i zoti i parcelës, pasi nuk ka informacione se kujt ia ka dhënë me qira pronari i tokës.

Zona ku është gjetur canabis sativa ndodhet larg zonës së banuar.

Ende nuk dihet numri i saktë i bimëve narkotike të mbjella, ndërsa operacioni i policisë vazhdon./CNA.al

Lajmet e fundit nga