LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodiana Lala: Komandoja dhe misteri i pistoletës

21 Korrik 2022, 18:48, Kronika CNA
Klodiana Lala: Komandoja dhe misteri i pistoletës
Gazetarja Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala ka sjellë në kujtesë komandon e ndaluar nga policia tri javë më parë në Durrës, pasi dyshohej se mbante armë pa leje.

Ajo thotë komandoja me inicialet L.B. qëndroi vetëm pak orë në komisariat, ndërsa thekson se disa titullarë institucionesh ngrenë dyshime të forta se ai u lirua nën ndikim.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Lala deklaron se një komando që kapet me armë në brez lihet i lirë, e ndërsa dikush që kapet me një thikë mbyllet në burg.

“Komandoja dhe misteri i pistoletës

Një komando u ndalua 3 javë më parë në Durrës, nën dyshimet për armëmbajtje pa leje.

Lajmi trazoi institucionet dhe pati debat të ashpër për më shumë se 3 orë.

Komandoja me inicialet L.B. qëndroi vetëm pak orë në komisariat.

Arma sipas ekspertëve ishte sportive dhe për këtë shkak ushtaraku u lirua.

Për rastin u informuan shumë titullarë institucionesh, disa prej të cilëve ngrejnë dyshime të forta që komandoja u lirua nën ndikim.

Në këtë vend, po të kapin edhe me një thikë të harrojnë në burg. Ama po je komando dhe me armë në brez del në liri për pak orë”, shkruan gazetarja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga