LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidenti i rëndë në aksin Pogradec-Qafë Thanë/ Niset me urgjencë drejt Tiranës e plagosura

22 Korrik 2022, 13:15, Kronika CNA
Aksidenti i rëndë në aksin Pogradec-Qafë Thanë/ Niset
Foto ilustruese

Një aksident rrugor është regjistruar sot në aksin Pogradec-Qafë Thanë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30, pranë fshatit Memlisht.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se në aksident janë përfshirë mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin G. B., 25 vjeç, me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin F. B., 40 vjeç.

Për pasojë është dëmtuar pasagjerja në mjetin tip “Volkswagen”, shtetasja E. K., e cila do të transportohet në Tiranë, për mjekim më të specializuar.

Me dy drejtuesit e mjeteve po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkakut të aksidentit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga