LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtënat me armë në Vlorë/ Policia del me reagimin zyrtar

24 Korrik 2022, 13:11, Kronika CNA
Të shtënat me armë në Vlorë/ Policia del me reagimin
Policia Vlorë

Policia e Vlorës ka dalë me një reagim zyrtar për të shtënat me armë që janë regjistruar ditën e sotme në Vlorë.

Sipas bluve të qytetit bregdetar, ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00, ndërsa nuk ka pasur persona të plagosur.

Po ashtu, policia bën me dije se autori është identifikuar dhe po punohet për kapjen e tij.

“Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 12:00, në afërsi të tunelit në “Uji të Ftohtë”, si pasojë e një konflikti të çastit për motive të dobëta, dyshohet se një shtetas, ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Nga verifikimet e bëra nga shërbimet e Policisë, nuk ka persona të dëmtuar.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorit i cili është identifikuar nga Policia menjëherë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e personave të përfshirë në konflikt”, njofton policia.

Lajmet e fundit nga