LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzoheshin për favorizim në tendera/ Gjykata e Shkodrës jep vendimin për 14 efektivët

24 Korrik 2022, 12:43, Kronika CNA

Akuzoheshin për favorizim në tendera/ Gjykata e Shkodrës jep

Ish-shefi i Rendit dhe 13 punonjësit e tjerë të policisë janë lënë të lirë nga Gjykata e Shkodrës.

Efektivët e policisë ishin arrestuar, pasi akuzoheshin për favorizim në tenderat e rikonstruksionit të godinës së komisariatit të Malësisë së Madhe.

Para gjykatës, të shumtë ishin qytetarët që ishin grumbulluar prej mëngjesit të sotëm, të cilët me pankarta në duar kërkonin lirimin e tyre.

Pas vendiit të gjykatës, qytetarët i kanë pritur efektivët me duartrokitje në ambientet e jashtme./CNA.al

Lajmet e fundit nga