LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërdorim detyre dhe falsifikime/ Në pranga dy doganierët e Kapshticës

25 Korrik 2022, 13:52, Kronika CNA

Shpërdorim detyre dhe falsifikime/ Në pranga dy doganierët e

Gjatë një operacioni policor janë vënë në pranga dy kontrollorë të doganës së Kapshticës nga AMP.

Sipas Abc news , dy kontrollorët D.M. dhe A.P., dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën duke kryer falsifikime kompjuterike.

Ata kanë kryer regjistrime fiktive për mjete me targa të huaja. Operacioni është ende në vijim, ku pritet të ketë edhe persona të tjerë të përfshirë./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga