LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Snajperisti më i mirë në Shqipëri?/ Flet Prekë Kodra: Jam gjuetar

21 Shtator 2022, 21:58, Kronika CNA
Snajperisti më i mirë në Shqipëri?/ Flet Prekë Kodra:
Artan Hoxha dhe Prekë Kodra

Prekë Kodra, personi i cili u përfol si snajperisti që do të kryente atentat ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, ka folur për herë të parë për akuzat ndaj tij.

Gjatë një interviste në Pressing, ku I pranishëm është edhe gazetari Artan Hoxha, Preka ka treguar se nuk është snajperist, ndryshe nga ajo që është etiketuar.

Ai ka deklaruar se është gjuetar, dhe nuk është snajperit dhe se nuk ka amrë të këtij niveli.

Sipas tij ka vetëm armë me leje, të llojit çifte për gjueti.

“Unë nuk jam me forcat speciale , jam gjuetar, nuk jam snajperist. Nuk kam nevojë për snajper. Unë kam armë gjahu me leje çifte”, tha Prekë Kodra./ CNA.al

Lajmet e fundit nga