LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ekzekutimi mafioz i 19-vjeçarit/ Vihet në lëvizje Muhamet Rrumbullaku

20 Shtator 2022, 20:40, Kronika CNA
Ekzekutimi mafioz i 19-vjeçarit/ Vihet në lëvizje Muhamet
Foto montazh - Viktima Erjon Xhenje dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, është vënë në lëvizje pas ekzekutimit me armë të 19-vjeçarit Erjon Xhenje, dy netë më parë në Shkodër.

Mësohet se Rrumbullaku ka bërë një vizitë blic në Shkodër, së bashku me drejtues të Departamentit të Krimeve në Drejtorinë e Përgjithshme.

Sipas mediave me titra, drejtori i Policisë së Shtetit ka urdhëruar vartësit e tij në Shkodër të zbardhin sa më parë ngjarjen.

Gjithashtu ai ka kërkuar administrimin e të gjitha provave që disponon policia. Takimi i Rrumbullakut me drejtuesit vendorë të policisë ka zgjatur për rreth një orë.

Ndërkohë, kujtojmë se disa persona me motoçikletë iu afruan lokalit ku po pinte kafe Erjon Xhenje dhe e qëlluan këtë të fundit me rreth 30 plumba.

Pak minuta pas ngjarjes, u gjet duke u djegur një motoçikletë dhe një armë tip pistoletë, që dyshohet se u përdor nga autorët./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga