LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Talo Çela lëviz në Tiranë me "Audi Q8"/ U takua në hotel me një personazh të njohur, plane për vrasje

19 Shtator 2022, 12:24, Kronika CNA

Talo Çela lëviz në Tiranë me "Audi Q8"/ U takua

Hakerat kanë nxjerrë të dhëna në lidhje me Talo Çelën të shumëkërkuarin nga Policia.

Sipas një imaili një burim e informonte Gledis Nanon se Talo Çela, lëvizte lirshëm në Tiranë me Audi Q8 madje dyshohet se po planfikonte edhe një vrasje.

Nano ishte vënë në dijeni se Çela ishte takuar me një personazh të njohur të botës së krimit.

Në email thuhet se Çela lëvizte me një "Audi Q8" .

Një informator i policisë e ka konstatuar Çelën të qëndrojë në praninë e një personazhi të njohur të krimit në vend, i përfshirë në një konflikt të hapur me një tjetër grup kriminal që operon në zonën e Tiranës, Laçit dhe Lezhës.

Talo Çela akuzohet për një mori vrasjesh në Shqipëri, ndërsa prishja e pazareve me Nuredin Dumanin i ktheu aleatët e djeshëm në armiq të betuar. Policia dyshon se Dumani erdhi pikërisht për të ekzekutuar Talo Çelën në maj të vitit 2022, por u tradhtua dhe Talo Çela shkoi t’i bënte atentat duke e plagosur./CNA.al

Lajmet e fundit nga