LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi mafioz i 19-vjeçarit në Shkodër/ Zbardhet telefonata e fundit, çfarë i tha Erjoni babait

19 Shtator 2022, 08:31, Kronika CNA
Ekzekutimi mafioz i 19-vjeçarit në Shkodër/ Zbardhet telefonata
Foto nga vendngjarja

Qyteti i Shkodrës u trondit mbrëmjen e djeshme nga një atentat mafioz i mori jetën 19-vjeçarit, Erjon Xhenje.

I riu u vra ndërsa ishte duke pirë kafe në një lokal pranë bulevardit “Bujar Bishanaku”.

Mediat kanë zbuluar edhe bisedën e fundit të 19-vjeçarit me babanë.

Babai e ka telefonuar Erjonin dy orë para ngjarjes dhe i ka kërkuar që të dy bashkë të udhëtonin drejt Malit të Zi, por i riu e ka refuzuar duke i thënë se ndodhej në lokal dhe ishte duke pirë një kafe.

Për sa u përket autorëve, ata janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes me një motoçikletë.

Pak minuta më vonë një motoçikletë u gjet e djegur në lagjen “Guerrile” dhe dyshohet të jetë e atentatorëve të 19-vjeçarit.

Ende nuk dihen rrethanat dhe motivet e ngjarjes. /CNA.al

Lajmet e fundit nga