LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcet arma në Korçë/ Një i plagosur

18 Shtator 2022, 20:57, Kronika CNA
Kërcet arma në Korçë/ Një i plagosur
Foto ilustruese

Të shtëna me armë janë regjistruar mbrëmjen e sotme në një lokal, në lagjen nr. 16 të Korçës.

Policia ka konfirmuar se nga plumbat ka mbetur i plagosur një person me inciale R.B., rreth 53 vjeç.

I plagosuri është paraqitur në spitalin e Korçës me plagë në këmbë dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 18.09.2022, rreth orës 20:20, në Spitalin e Korçës është paraqitur i dëmtuar në këmbë, dyshohet me armë zjarri shtetasi R. B., rreth 53 vjeç, banues në Korçë, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Nga të dhënat e para dyshohet se ngjarja ka ndodhur në një lokal, në lagjen nr. 16, Korçë.

Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga