LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përshtati lokalin për përdorim droge/ E pësojnë keq disa persona në Korçë

18 Shtator 2022, 13:33, Kronika CNA
Përshtati lokalin për përdorim droge/ E pësojnë keq
Foto ilustruese

Policia ka arrestuar shtetasin S.P. në Korçë, pasi ka përshtatur lokalin për përdorim droge, ndërsa shtetasit I.P. iu gjetën 4 doza kokainë, kurse shtetasit I.Z., 2 doza të dyshuara kokainë.

"Shërbimet e policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin në pronësi të shtetasit S. P., në lagjen nr. 17, Korçë, të cilin e kishte të paregjistruar në organet tatimore, ku ushtronte aktivitetin pa licencën përkatëse dhe e kishte përshtatur ambientin për përdorim droge, shtetasit I. P., iu gjetën 4 doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, ndërsa shtetasit I. Z., 2 doza të dyshuara kokainë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale", njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga