LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U vra me breshëri armësh duke pirë kafe/ Kush është 19-vjeçari nga Shkodra

18 Shtator 2022, 22:32, Kronika CNA
U vra me breshëri armësh duke pirë kafe/ Kush është
Foto nga vendngjarja

Breshëria e armëve tronditi këtë mbrëmje Shkodrën. Persona me motoçikletë u afruan drejt një lokali në bulevardin "Bujar Bishanaku", në lagjen "Naim Gjylbegu" dhe qëlluan drejt një 19-vjeçari që ishte duke pirë kafe.

Konkretisht raportohet se shënjestër e këtij atentati ka qenë i riu Erjon Xhenje, i cili ka ndërruar jetë si pasojë e plumbave.

Blutë kanë gjetur rreth 30 gëzhoja plumbash në vendngjarje, ndërsa pak çaste pas vrasjes u gjet dhe një motoçikletë duke u djegur, së bashku me një armë zjarri pistoletë.

Dyshohet se motoçikleta dhe arma janë përdorur nga autorët, të cilët u larguan menjëherë nga vendngjarja.

Policia ka nisur hetimet për identifikimin e tyre dhe po kreh zonën. Nga ana tjetër, trupi i pajetë i të riut është dërguar në morg./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga