LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush është 19-vjeçari që u ekzekutua në Shkodër/ Kushëri i 2 vëllezërve të shpallur në kërkim për vrasje

19 Shtator 2022, 08:45, Kronika CNA
Kush është 19-vjeçari që u ekzekutua në Shkodër/
Foto ilustruese

19-vjeçari që mbeti i vrarë mbrëmë në Shkodër, Erjon Xhenje është i afërm i dy vëllezërve të shpallur në kërkim për atentat.

Mësohet se i riu ka lidhje me dy vëllezërit Shkëlzen dhe Sehar Xhenje që dyshohet se bënë atentatin ndaj Taulant Pepajt, në 21 shkurt të vitit të kaluar.

Esmeraldo Hato, Sehar Xhenje dhe vëllai i tij janë shpallur në kërkim nga policia e Shkodrës, pasi akuzohen se janë personat që kanë qëlluar me armë zjarri ndaj 30-vjeçarit, Taulant Pepaj.

Xhenje u qëllua me 5 plumba teksa pinte kafen, ndërkohë që autorët ndodhen në arrati.

Në një reagim zyrtar, policia e Shkodrës bëri me dije se një motoçikletë është gjetur duke u djegur në lagjen ‘Gurrile’ dhe po ashtu është gjetur edhe arma e dyshuar se është përdorur në këtë vrasje./CNA.al

Lajmet e fundit nga