LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shërbente te ferma e Bilalit/ Përplasja e bandave solli vrasjen e 19-vjeçarit në Shkodër

19 Shtator 2022, 09:18, Kronika CNA
Shërbente te ferma e Bilalit/ Përplasja e bandave solli vrasjen e
Foto ilustruese

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ku mbeti i vrarë 19-vjeçari Erjon Xhenje.

Burime bëjnë me dije se i riu i shërbente fermës dhe kuajve të Asmer Bilalit, një emër shumë i njohur në botën e krimit në Shkodër.

Ngjarja mendohet të jetë vazhdimësi e rivalitetit mes bandës së dy fiseve në qytetin verior, Bajri dhe Lici.

Në lagjen “Zooteknike”, është gjetur i djegur në afërsi të portës së familjes Lici, motori që dyshohet se është përdorur nga autorët.

Vrasja ndodhi në lagjen “Kiras”, ku 19-vjeçari Erjon Xhenje ndodhej në brendësi të një lokali.

Disa persona të paidentifikuar kanë qëlluar në drejtim të lokalit, duke e lënë të vdekur në vend të riun./CNA.al

Lajmet e fundit nga