LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Anila Hoxha zbulon përpjekjet e botës së krimit/ Nuk ka fjetur gjumë këto orë

19 Shtator 2022, 23:02, Kronika CNA
Anila Hoxha zbulon përpjekjet e botës së krimit/ Nuk ka fjetur
Gazetarja Anila Hoxha

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar përpjekjet që bota e krimit mund të ketë bërë pas publikimit të materialeve të marra nga e-maili i ish-drejtorit të policisë së shetit, Gledis Nano.

Hoxha tha në "Top Story" se bota e krimit nuk ka fjetur gjumë gjatë këtyre orëve, pasi janë përpjekur të blejnë të dhënat.

“Bota e krimit nuk besoj që ka fjetur gjumë gjatë këtyre orëve. Mund të ketë bërë përpjekjet madje për t’i blerë të dhënat. Hakerat kanë hyrë në zemrën dhe në trurin e policisë së shtetit. Kanë historikun e grupeve kriminale, informacione kriminale për ngjarje që janë në hetim e sipër. Kjo është për t’u alarmuar", theksoi gazetarja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga