LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 19-vjeçarit në Shkodër/ Kamerat s’filmuan asgjë, shpresat tek analizat laboratorike të motorit dhe armës

20 Shtator 2022, 14:03, Kronika CNA
 
Vrasja e 19-vjeçarit në Shkodër/ Kamerat s’filmuan
Foto ilustruese

Dy ditë pas vrasjes së 19-vjeçarit, Erjon Xhenje, në Shkodër, vijojnë hetimet për identifikimin e autorëve.

Megjithatë, kamerat e sigurisë në lagjen 'Kiras' dhe zona të tjeta të qytetit, nuk ‘japin shpresë’ pasi nuk kanë filmuar asgjë.

Nga ana tjetër, grupi hetimor i policisë së Shkodrës po kontrollon provat e mbledhura në vendin e ngjarjes për të hedhur dritë mbi vrasjen e 19-vjeçarit, duke i varur të gjitha shpresat tek arma e krimit, një pistoletë dhe motori që u gjet i djegur në lagjen Guerrile. 

Sa u takon pistave të hetimit, po punohet në dy drejtime. Së pari, në konfliktet e djemve të xhaxhait të viktimës Sehar dhe Shkëlzen Xhenje, të cilët janë emra të njohur për policinë e Shkodrës, ndërkohë që pista e dytë është ajo e vrasjes së Ismet Çekorjes.

Lidhur me ngjarjen nuk ka ende asnjë person të shoqëruar, përveç dëshmitarëve, të cilët natën e së dielës kanë qenë prezent në lokalin ku u ekzekutua 19-vjeçari Erjon Xhenje./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga