LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Gledis Nano mund të dijë për fatin e Martinajt”/ Klodiana Lala: Çfarë i tregoi Jeton Lami

20 Shtator 2022, 23:09, Kronika CNA
“Gledis Nano mund të dijë për fatin e Martinajt”/
Gazetarja Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar sonte në emisionin "Opinion" se ish-kreu i policisë së shtetit, Gledis Nano, mund të ketë informacione për fatin e të shumëkërkuarit të drejtësisë, Ervis Martinaj.

Gazetarja zbuloi se për rreth 15 minuta Nano ka biseduar me oficerin e policisë, Jeton Lami, që i ka treguar të gjitha lëvizjet e Martinajt.

Sipas informacioneve të saj, Lami ka folur për emrat e policëve që bënin pjesë në listëpagesat e Martinajt.

“I vetmi njeri që mund të dijë për fatin e Ervis Martinajt është Gledis Nano. Në informacionet që disponoj dhe që është pranuar nga Jeton Lami, zoti Nano ka qëndruar disa minuta me të, 10-15 minuta, dhe i ka treguar të gjitha informacionet zotit Nano. Ka folur në dijeninë time edhe për emrat e atyre oficerëve të policisë që ishin në listëpagesën e Ervis Martinajt”, tha Lala./ CNA.al

Lajmet e fundit nga