LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konflikt mes komshinjve/ ‘Kërcet’ arma në Elbasan

21 Shtator 2022, 17:32, Kronika CNA
Konflikt mes komshinjve/ ‘Kërcet’ arma në Elbasan
Foto ilustruese

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në lagjen “Vullnetari” të Elbasanit.

Mësohet se dy komshinj janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe sherri ka degjeneruar në përdorimin e armës.

Shtetasi me iniciale H.Y. ka marrë pushkën e gjahut dhe ka dashur të qëllojë drejt komshiut të tij.

Ndërhyrja në kohë e forcave “Shqiponja” ka parandaluar përshkallëzimin e ngjarjes dhe një vrasje të mundshme.

Blutë mësohet se kanë shoqëruar dy komshinjtë në komisariat, ndërsa pritet të hedhin më shumë dritë mbi ngjarjen./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga