LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me pasaporta false, drejt Anglisë/ Përfundon ‘aventura’ e çiftit shqiptar, arrestohen në Brindizi

21 Shtator 2022, 10:55, Kronika CNA
Me pasaporta false, drejt Anglisë/ Përfundon ‘aventura’ e
Foto ilustruese

Një çift shqiptarësh janë arrestuar në aeroportin e Salentos, në Brindizi, pasi kanë kanë tentuar të kalojnë me dy pasaporta false në drejtim të Anglisë.

Sipas mediave italiane, ishin agjentët që ngritën dyshime për qëndrimin e dy udhëtarëve dhe vendosën t’i kontrollojnë pasaportat duke zbuluar se ishin false dhe arrestuan më pas dy shqiptarët.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 20 shtatorit kur agjentët e Polarias (Policia Kufitare Ajrore) prangosën në aeroport një 31-vjeçare shqiptare dhe një 27-vjeçar.

Burri dhe gruaja u dhanë oficerëve dy pasaporta elektronike dhe dy bileta fluturimi për në Londër dhe dokumentet e falsifikuara ishin thuajse të besueshme dhe mund të mashtronin policët në një kontroll të përciptë./CNA.al

Lajmet e fundit nga