LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoferi kryen manovra me kamion/ Plagoset një person në Elbasan

18 Shtator 2023, 14:16, Kosova & Bota CNA

Shoferi kryen manovra me kamion/ Plagoset një person në Elbasan

Një aksident ka ndodhur ditën e sotmë në fshatin Bradashesh.

Në oborrin e firmës "Kurum", automjeti kamion me drejtues shtetasin kosovar N. I., 63 vjeç, gjatë kryerjes së një manovre, ka përplasur një automjet kamion të parkuar.

Për shkak të goditjes, aksidentalisht është dëmtuar shtetasi kosovar S. S., 56 vjeç, i cili ka qenë në afërsi të kamionit.

 56-vjeçari është dërguar në spital, për të marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia kreu veprimet procedurale me 63-vjeçarin që zhvilloi manovrat me kamion.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e rrethanave të këtij rasti./ CNA

Lajmet e fundit nga