LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjenden mbi 350 lloje të barnave të kontrabanduara në 5 farmaci në Kosovë

31 Gusht 2023, 22:50, Kosova & Bota CNA

Gjenden mbi 350 lloje të barnave të kontrabanduara në 5 farmaci

Njësitë e  Doganës së Kosovës kanë gjetur mbi 350 lloje të barnave të kontrabanduara në 5 farmaci në Prishtinë.

Kjo u zbulua gjatë kontrolleve që ushtruan njësitë e Doganës së Kosovës në disa farmaci.

Policia e Kosovës bëri me dije se mallrat e kontrabanduara janë konfiskuar menjëherë dhe proceset ligjore kundër personave të përfshirë në këtë veprimtari të paligjshme kanë filluar.

Procedurat ligjore do të vijojnë për të hetuar dhe ndjekur penalisht personat e përfshirë në këtë veprimtari të paligjshme të kontrabandës së medikamenteve./ CNA

Lajmet e fundit nga