LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Why doesn't PD of Berisha talk about Vjollca Hoxha and "Top Channel"?!

2022-09-10 16:45:00, Denoncim CNA
Why doesn't PD of Berisha talk about Vjollca Hoxha and "Top
Vjollca Hoxha and the Top Channel logo

A few days ago, the member of the DP National Council, Jamarbër Malltezi, issued a statement to the media and asked some questions about the incinerators, an affair which CNA.al has been denouncing with facts and documents for years.

Malltezi did the same thing today. He appeared before the journalists and talked about the financing of the media by the incinerators.

Është hera e dytë që ai flet për inceneratorët, këtë herë për kompaninë e themeluar në Bullgari “EM Capital Group”. Por në asnjë rast, as herën e parë dhe as sot nuk flet për Vjollca Hoxhën dhe Top Channel. Malltezi bën denoncime vetëm për Ben Blushin dhe bashkëshorten e tij, Eva Blushi.

Pra, në të dyja rastet, në asnjë konferencë nuk përmendet as Vjollca Hoxha dhe as Top Channel.

Në fakt, kompania e themeluar në Bullgari ka ardhur dhe ka blerë 51% të “Lori Kaffe”-së.

CNA.al ka denoncuar me dokumenta ekskluzivë se kompania “EM Capital Group”, ku ortakë janë Mirel Mërtiri, Klodian Zoto dhe Eva Blushi, ka blerë 51% të aksioneve të “Lori Kafe”, e cila mban emrin tregtar “Valtelina Kafe”, dhe që “rastësisht” ka të njëjtët pronarë me “Top Channel”.

CNA.al ka publikuar kontratën, ku flitet për çmimin e shitjes dhe mënyrën e likujdimit, dhe ku shkruhet se 51% e kuotave kushtojnë 153 milionë lekë të reja dhe 600 mijë euro. Në një vlerë totale prej 225 milionë lekësh të reja ose 2 milionë dollarësh. (Lexo këtu)

Why doesn't PD of Berisha talk about Vjollca Hoxha and "Top

Pra, “Valtelina Kafe”, kompania që mban brandin “Lori Kafe”, Vjollca Hoxha dhe fëmijët kanë 49% të aksioneve dhe 51% i ka “EM Capital Group”, ku aksionerë janë Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri të inceneratorëve.

Pavarësisht këtyre fakteve të pakundërshtueshme, Jamarbër Malltezi nuk foli asnjë fjalë për Vjollca Hoxhën, por vetëm për Ben Blushin.

Ndërkohë që Irfan Hysenbelliu, bashkë me mediat e tij dhe të familjarëve të tij, merrnin qindra mijëra euro në vit nga inceneratorët dhe nuk thuhej asnjë fjalë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga