LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sante Plus Hospital slaughters the woman/ 5 interventions to remodel her stomach and leave her without a navel

2022-09-07 21:07:00, Denoncim CNA
Sante Plus Hospital slaughters the woman/ 5 interventions to remodel her stomach
Illustrative Photo

The program Stop on Tv Klan brings the denunciation of a lady who underwent abdominal remodeling at the Sante Plus hospital in Tirana.

But the results are terrible. The lady has been living outside of Albania for 22 years and after hearing the offer, that for 1900 Euro she could remodel the belly she had before giving birth, she decided to take this step. When he contacted this private hospital, they told him that another 1,900 Euros were needed for fat removal. But that was just the beginning.

Pas ndërhyrjes, zonja thotë se nuk i vunë kateter e nuk mund të shkarkohej. Për pasojë u fry dhe iu rrit shumë albumina. Në këto kushte e dërguan në QSUT për ndihmë më të specializuar.

Sante Plus Hospital slaughters the woman/ 5 interventions to remodel her stomach

“Unë nuk e dija fare spitalin, vetëm se e pashë në një reklamë dhe thashë, hajt, se ngaqë pas lindjes së fëmijëve më kishte ngelur barku shumë i madh edhe thashë po bëj rimodelim barku. Unë jam 22 vjet e larguar nga Shqipëria edhe nuk pyeta të them të drejtën fare, më thanë është hap tani, po s’dimë gjë fare. Në reklamë e thotë është 1900 pastaj shkon atje e thonë është 1900 rimodelimi dhe 1900 Euro heqja e dhjamit. Për fat të keq këto kishin harruar të më vinin kateterin, kur pas operimit çdo njeri duhet të ketë kateterin, një operim shumë i lehtë, jo i imi që më çanë tej përtej barkun. Futej serumi në trup dhe më fal për shprehjen nuk dilja as të hollin as të trashin, trupi fryhej, fryhej. Albumina e trupit duhet të jetë 1.20 dhe mua më kishte shkuar 9. Lëre që të gjithë infermierët kishin 2 muaj, që kishin mbaruar kursin dhe praktikën dhe kishin ardhur atje. Më kishin bërë sterr, që unë jam aq e bardhë dhe damari im gjendet aq kollaj. U detyruan pastaj, ngaqë nxorën analizën, u detyruan dhe më çuan te Nënë Treza (QSUT), në katin e gjashtë kam qenë në spital”.

Kur u kthye në spitalin Sante Plus, plagët nuk po i mbylleshin prandaj e rioperuan. Pasi shkoi në shtëpi, barku iu hap plotësisht, aq sa të ëmës i ra të fikët kur e pa.

“Para se të operohesha më kishin thënë që pas 10 ditësh do të bësh banjo. Mirëpo unë shkova njëzet e ca ditë në spital dhe nuk bëra banjo. Shkoj në shtëpi unë, bëj banjo, u zbut plaga, i ra korja, që ishte mbledh gjaku. Kur unë u ngrita të vija në dhomë për t’u veshur, kur më sheh mami i ra të fikët. Marr të vë rripin, ç’a të shikoj?! Ishte hapur barku tej e përtej, futej dora, të dilnin zorrët. Kam shkuar dhe 5 herë të tjera, më kanë hequr copat e vdekura të mishit. Pastaj më thanë mua, do futemi në sallë dhe më gënjen mua dhe gjithë familjen time. E pyetën, sa orë do rrijë në sallë dhe u tha 10-20 minuta. Katër orë në sallë dhe e pe qepjen e fundit, si më kanë qep, si një kafshë dhe jo operim plastik. Të paguash 2500 Euro”.

Në spitalin Sante Plus zonja shkoi dhe 5 herë të tjera për ndërhyrje. Herën e pestë i hoqën edhe kërthizën. Zonja tregon, se kjo situatë ka futur në depresion gjithë familjen e saj.

"The fifth time they did the last operation and they closed my navel completely, I no longer have a navel in my body. The doctors here have told me that they will put me back in and re-operate all the parts that these idiots have done to me and take out the navel, because the body cannot be made without the navel. For every day, I still drain blood and pus. The whole family went through depression, not just me. I looked for the owner, hide, who is the owner, the great God knows! The one who operated on me has not been seen at the Sante Hospital. He took the plane and disappeared. Turk, Turk. Turks finish school there, come and do their internship with us and run away and break their necks back there".

In the place where she lives, the lady has to make an intervention again and adjust the navel. /tvklan.al

Lajmet e fundit nga