LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vasalët e Irfanit/ Reagon Luçiano Boçi: Mund të ndërtojë pa leje se ka media

1 Dhjetor 2022, 09:59, Aktualitet CNA

Vasalët e Irfanit/ Reagon Luçiano Boçi: Mund të

Mëngjesin e sotëm IKMT ka rinisur aksionin për ndërtimet pa leje në bregdetin e Golemit, në "Prestige Resort".

Aksioni i nisur më herët në muajin gusht ishte ndrëprerë për shkak te sezonit turistik dhe sot ka rinisur sërish deri në çlirimin e bregdetit.

Njëherësh me aksionin e IKMT-së, kanë nisur edhe reagimet nga kampi opozitar.

Një ndër ta është edhe deputeti i PD-së, kandidati për kryebashkiak i Elbasanit, Luçiano Boçi.

Sipas Boçit, Hysenbelliu mund të ndërtojë pa leje, pasi ka media.

“Çështja e 'Prestige Resort' nuk është çështje as hoteli, as taksash, as ndërtimi pa leje!

Është çështje MEDIE, vije editoriale, lirie fjalie, sulm ndaj gazetarisë.

Kjo është të vrasësh Europën brenda nesh!

Justifikimet “jo po”, ”jo se”, ”qysh”, “tek” nuk vlejnë.

Duhet reagim!”, shkruan Boçi në rrjete sociale.

Më herët në të njëjtën linjë kanë qëndruar edhe kreu i PL-së, Ilir Meta, si dhe deputeti Ervin Salianji, i njohur ndryshe si “Babalja”./CNA.al

Vasalët e Irfanit/ Reagon Luçiano Boçi: Mund të

Lajmet e fundit nga