LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ramën do ta krahasoja me një oktapod”/ Gazetari mesazhe të forta kundër kryeministrit

30 Nëntor 2022, 18:31, Aktualitet CNA
“Ramën do ta krahasoja me një oktapod”/ Gazetari mesazhe
Foto ilustruese

Gazetari Genc Burimi ka komentuar 2 ngjarjet e rëndësishme që do të ndodhin në Tiranë më 6 dhjetor, protestën e Partisë Demokratike dhe samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Burimi në emisionin “Task Force” pohoi se e mbështet protestën e thirrur nga opozita dhe e shikon atë si një mesazh të fortë kundër kryeministrit Rama duke krahasuar atë me një oktapod.

“Ramën do e krahasoja me një oktapod. Të lexohej nga të gjithë, duhet një mesazh i fortë."-tha Genc Burimi.

Gazetari u shpreh se do të manifestoi kundër politikës aktuale dhe do të dalë në protestë me pankarta sa më të lexueshme për të huajt ku do të përfshijë parulla kundër korrupsionit dhe kundër mafias./ CNA.al

Lajmet e fundit nga