LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E ka frikë Prokurorinë”/ Murrizi: Rama sheh ëndrra me byzylyqe

30 Nëntor 2022, 17:54, Aktualitet CNA
“E ka frikë Prokurorinë”/ Murrizi: Rama sheh ëndrra
Ish deputeti Myslim Murrizi

Ish deputeti Myslim Murrizi ka renditur disa nga arsyet pse do të bëhet pjesë e protestës me 6 dhjetor.

Gjatë një interviste në Euronews, Murrizi tha se së pari do të protestojë për arrogancën e kryeministrit Edi Rama që sipas tij është bërë mbret dhe bën siç do ai.

Ndërsa më tej teksa përmendi aferat, tha se Rama e ka shumë frikë Prokurorinë dhe se sheh ëndrra me byzylyqe, duke nënkuptuar prangat.

Unë protestoj për arrogancën që Rama është bërë mbret dhe bën si do vetë.

E ka frikë Prokurorinë. Sheh ëndrra me byzylykë. Për pensionet, për klimën mbytëse të biznesit.

Unë po të kem mundësi bëj protestë për ditë. Unë mbështes çdo protestë”, është shprehur Murrizi./CNA.al 

Lajmet e fundit nga