LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Myslim Murrizi: Luli nuk ka bërë asnjë protestë kundër qeverisë

30 Nëntor 2022, 18:01, Aktualitet CNA
Myslim Murrizi: Luli nuk ka bërë asnjë protestë kundër
Ish kryetari Lulzim Basha

Ish deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se do të shkojë në protestën e opozitës në datë 6 dhjetor, pasi në bindjen e tij është i sigurt që nuk do të ketë akte dhuna.

Murrizi është shprehur se në 32 vite opozita nuk bërë asnjë protestë të dhunshme, por e kundërta ka ndodhur nga partia që sot është në pushtet.

I ftuar në Euronews teksa gazetarja i përmend protestat e ish kryetarit Lulzim Basha, Murrizi ka thënë se Basha nuk ka bërë asnjë protestë ndaj qeverisë, por ndaj krahut të tij.

Nuk ka ndodh në 32 vite që kjo opozitë me Lulin pa Lulin, me Berishën pa Berishën, nuk kanë patur asnjë protestë të dhunshme. Protesta e dhunshme i kanë bërë këta të tjerët që janë në pushtet.

Luli nuk ka bërë asnjë portestë ndaj qeverisë , i ka bërë për mua që pranova mandatin dhe hidhte kapsolla në Kuvend”, tha Murrizi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga