LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çlirimi i bregdetit nga ndërtimet pa leje në “Prestige Resort”/ IKMT vijon aksionin

1 Dhjetor 2022, 09:20, Aktualitet CNA

Çlirimi i bregdetit nga ndërtimet pa leje në “Prestige

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka rinisur aksionin për prishjen e ndërtimeve pa lejë në bregdet.

Sot në mëngjes ata janë stacionuar në bregdetin e Golemit, duke ndërhyrë te ndërtimet pa leje në "Prestige Resort" të Irfan Hysenbelliut.

Kujtojmë se më herët institucionet kanë saktësuar se rreth 4 mijë metra katrorë rërë dhe det ishin zaptuar nga Irfan Hysenbelliu me "Prestige Resort".

Ky është aksioni i dytë i IKMT-së, në bregdetin e Golemit, pas atij në fund të gushtit./CNA.al

Lajmet e fundit nga