LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A duhej prishur ndërtimi pa leje i Irfan Hysenbelliut?/ Çfarë mendojnë qytetarët

2 Shtator 2022, 22:58, Aktualitet CNA
A duhej prishur ndërtimi pa leje i Irfan Hysenbelliut?/ Çfarë
Irfan Hysenbelliu

Fadromat e Inspektoriatit të Mbrojtjes së territorit kanë zbritur ditën e sotme në zonën e Malit të Robit në Golem, për të pastruar plazhin nga ndërtimet pa leje.

Ata kanë mësyrë në resortin e Irfan Hysenbelliut, "Prestige Resort", i ndërtuar pak vite më parë, duke zaptuar 4 mijë metra katrorë rërë në det, me një ndërtim pa leje.

Analistë, politikanë, njerëz të medias të vënë në shërbim të Irfanit, por edhe deputetë të opozitës, u hodhën në ‘sulm’ duke thënë se ndërtimi pa leje nuk duhej shembur, ose lënë për më vonë, pas mbarimit të sezonit veror.

Por duket se qytetarët e thjeshtë, ata që shkojnë në burg për një avlli, nuk janë të të njëjtit mendim.

CNA.al, hapi sot një sondazh nëse duhej prishur ndërtimi pa leje i Irfan Hysenbellliut, ku nga rezultatet, duket se qytetarët e thjeshtë janë për barazi para ligjit.

Kur kanv votuar 536 qytetarv, 74% e tyre janë përgjigjur që po, ndërtimi pa leje i Irfanit duhej prishur, 18% janë përgjigjur që jo, dhe 8% nuk kanë një mendim./CNA.al

Lajmet e fundit nga