LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti ish-komunist i PD-së, merr në mbrojtje Irfanin

2 Shtator 2022, 16:32, Aktualitet CNA
Deputeti ish-komunist i PD-së, merr në mbrojtje Irfanin
Foto ilustruese

Komunisti i fundit i diktaturës, Luan Baçi, ka marrë në mbrojtje Irfan Hysenbellin, pasi zaptoi 4 mijë metra katrorë rërë në det, me një ndërtim pa leje dhe u shemb sot nga IKMT.

Baçi shkruan se aksionin e IKMT-së, për të shembur dy pishinat në ‘Prestige Resort’ ishte i paligjshëm dhe se kryeministrit Rama duhet të kishte pritur së paku që të mbyllej sezoni turistik.

 “Nuk kam qenë i habitur është një sjellje normale e një qeverie e drejtuar nga Rama. Por nuk e mendoja deri në këtë pikë.

Mund të kishte papritur të mbaronte sezoni veror. Ky është një mesazh i fortë për të gjitha mediat dhe që Rama nuk do t’ja djë më për asnjë lloj institucioni në vend. Nuk ka gjë në dorë as IKMT, po policia çdo gjë është me urdhër të Ramës.

Por sot nuk po goditet thjesht një biznes, por demokracia në Shqipëri, që ose do të mbani linjën editoriale të Ramës ose do të goditeni. Edhe nëse je i ligjshëm, Rama prodhon një ligj për ta quajtur të paligjshëm”, tha Boçi në një deklaratë për mediat./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga