LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, pro ndërtimeve pa leje/ Pas debatit për ‘spiunin”, kreu i PL-së nuk përmbahet më

3 Shtator 2022, 12:28, Politikë CNA

Meta, pro ndërtimeve pa leje/ Pas debatit për ‘spiunin”,

Ilir Meta i PL-së është i shqetësuar për prishjen e ndërtimeve pa leje në "Prestige Resort" ne Golem, të Irfan Hysenbelliut.

Që të moë bëhemi gazi i botës, sipas Metës, nuk duhen prekur ndërtimet pa leje.

“Në vend të promovojmë vlerat më të mira dhe atraktive të turizmit shqiptar, që këtë vit lëngoi më shumë se kurrë për shkak të mosmbështetjes nga Qeveria, po bëhemi gazi i botës në mediat e huaja për shkak të pushtetit të korruptuar dhe të inkriminuar të Edi Ramës, që në kulmin e sezonit turistik çon rruspat e antiligjit në një nga investimet më dinjitoze në Adriatik.

Boll e nxive imazhin e Shqipërisë dhe shkatërrove turizmin shqiptar!”, shkruan Meta në rrjete sociale.

Ndërkaq, kreu i PL-së ende nuk e ka ndarë mendjen si e ka mbiemrin, Meta ashtu siç ka firmosur shkresat apo Metaj ashtu siç e ka në gjendjen civile./CNA.al

Lajmet e fundit nga