LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama s’ka by**ë ta mbajë në burg Belerin”, Gjokutaj: Lirimin e tij do ta shesë si vendim të drejtësisë

30 Gusht 2023, 18:59, Aktualitet CNA

“Rama s’ka by**ë ta mbajë në burg Belerin”,

Avokati, Genci Gjokutaj ka reaguar pas intervistës së dhënë nga kryeministri Edi Rama për median greke ERT.
Gjokutaj e akuzon atë se thërret mediat greke çdo ditë për t’ju treguar që nuk ka gjë në dorë e për ta shitur drejtësinë si të pavarur.

Gjokutaj shprehet se Rama nuk ka bythë ta mbajë në burg Belerin por lirimin e tij do ta shesë si një vendim të drejtësisë.

“Për ta shitur Drejtësinë si të pavarur dhe i pabythë përballë Athinës dhe Qirjakos siç e quan ky Dinpak dmth Rama thërret mediat greke çdo ditë për t’ju treguar që nuk ka gjë në dorë!

Belerin nuk ka bythë ta mbajë në burg! As stafi i tij juridik imagjinar!

Por lirimin e Belerit do ta shesë si një vendim të drejtësisë që Ay gjoja nuk e kontrollon!

Ku shkon o budalla?”, thotë Gjokutaj./ CNA

Lajmet e fundit nga