LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasi me makinë të riun e u largua/ Prangoset 21-vjeçari dhe 3 të tjerë për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor

30 Gusht 2023, 16:04, Aktualitet CNA

Përplasi me makinë të riun e u largua/ Prangoset

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Një 21-vjeçar me inicialet A. Q., banues në Tiranë, u arrestua pasi duke drejtuar mjetin tip “Opel”, në rrugën dytësore Durrës – Tiranë, ka përplasur dhe është larguar nga vendi i aksidentit, motomjetin me drejtues shtetasin D. A., 38 vjeç.

38-vjeçari është dëmtuar dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën;

Gjithashtu tre persona të tjerë janë arrestuar për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

U arrestuan:

-E. K., 35 vjeç, banues në Tiranë, pasi duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin dhe si pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

- E. L., 43 vjeç dhe S. B., 61 vjeç, të dy banues në Tiranë, pasi u kapën duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga