LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO-Publikohen pamjet nga puna në poligonin e parë publik në Fushë-Prezë

30 Gusht 2023, 08:49, Aktualitet CNA

VIDEO-Publikohen pamjet nga puna në poligonin e parë publik në

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me disa pamje nga puna që po bëhet në poligonin e parë publik në Fushë-Prezë.

Poligoni ka një hapësirë prej 6 mijë m2, e cila do të shërbejë për orët e praktikës për të gjithë drejtuesit e rinj të mjeteve që pritet të marrin patentat, por edhe për aktivitete shtesë edukative që kanë të bëjnë me digjitalizimin dhe sigurinë rrugore.

“MIRËMËNGJES  dhe nga puna për poligonin e parë publik që po ngrihet në Fushë-Prezë, një hapësirë prej 6 mijë m2, e cila do të shërbejë për orët e praktikës për të gjithë drejtuesit e rinj të mjeteve që pritet të marrin rishtazi patentat, por edhe për aktivitete shtesë edukative që kanë të bëjnë me digjitalizimin dhe sigurinë rrugore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga