LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

39-vjeçarja kapet me mbi 11 mijë euro në çantë/ Tentoi t'i nxirrte jashtë Shqipërisë pa i deklaruar

29 Gusht 2023, 16:16, Aktualitet CNA

39-vjeçarja kapet me mbi 11 mijë euro në çantë/

Një 39-vjeçare është kapur me një shumë të majme parash të padeklaruara teksa po dilte nga Shqipëria në pikën kufitare të Kakavijës.

Në dalje të vendit, 39-vjeçarja me inicialet K. Q., u kalua për kontroll në vijë të dytë. Në çantën e saj u gjetën 11 150 euro, që kjo shtetase po tentonte t’i nxirrte nga vendi ynë, pa i deklaruar siç e përcakton ligji.

Nisi procedimi në gjendje të lirë për 39-vjeçaren, banuese në Berat, si dhe u sekuestrua shuma e parave.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”./ CNA

39-vjeçarja kapet me mbi 11 mijë euro në çantë/

Lajmet e fundit nga