LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli Basha, në delir/ Bëhet “i guximshëm”: Do ta kthejmë PD-në në alternativën e shqiptarëve

30 Gusht 2023, 10:15, Aktualitet CNA

Luli Basha, në delir/ Bëhet “i guximshëm”: Do ta

Lulzim Basha, i njohur për humbjet e tij të njëpasnjëshme dhe qëndrimin e tij në opozitë prej vitesh radhazi, së bashku me petritët e tij, do të mbajnë Kuvendin Kombëtar në datën 2 shtator.

Basha thotë se ka marrë guximin për të ndryshuar dhe për të pranuar gabimet e së shkuarës e për të mësuar prej tyre.

Por ajo që është më delirante është kur thotë se do ta kthejë Partinë Demokratike në alternativën që shqiptarët meritojnë.

Nuk e dimë nëse Basha e ka marrë gjithë këtë guxim nga zgjedhjet “e jashtëzakonshme” të 29 korrikut, ku në disa prej qarqeve mezi kaloi numrin e 50 votave.

“Të shtunën, 2 shtator, ora 10:00  Pallati i Sportit “Asllan Rusi”, mblidhet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike.

Në një moment vendimtar për të ardhmen e vendit, ne zgjedhim reformimin dhe modernizimin e forcës sonë politike, për t’ju përgjigjur sfidave të kohës dhe pritshmërive të qytetarëve për një ndryshim të vërtetë, për një politikë të pastër, propozuese, që lufton korrupsionin, ofron alternativën e duhur ekonomike dhe fuqizon përfaqësimin e qytetarëve.

Guximi ynë për të ndryshuar, duke pranuar gabimet e të shkuarës dhe duke mësuar prej tyre, është provë e vullnetit tonë për të kthyer Partinë Demokratike në alternativën që shqiptarët meritojnë”, thuhet në njoftim./ CNA

Lajmet e fundit nga