LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Më 1 shtator, Shqipëria rimerr për herë të dytë Presidencën e Këshillit të Sigurimit në OKB-së

30 Gusht 2023, 18:02, Aktualitet CNA

Më 1 shtator, Shqipëria rimerr për herë të dytë

Më 1 shtator, Shqipëria rimerr për herë të dytë Presidencën e Këshillit të Sigurimit në OKB-së. 

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme dhe për Evropën.

Ministria në fjalë bën me dije se nesër, në orën 11.30 Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, do dalë në deklaratë për median për marrjen për herë të dytë nga Shqipëria të Presidencës së Këshillit të Sigurimit më 1 shtator 2023./ CNA

Lajmet e fundit nga