LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qesharakët përçarës të PD-së/ Tabaku-Bardhi dhe bëma e radhës me Hysenbelliun

1 Dhjetor 2022, 14:25, Aktualitet CNA

Qesharakët përçarës të PD-së/ Tabaku-Bardhi dhe

Mediat e Irfan Hysenbelliut dhe konkretisht “Panorama” raporton se për paligjshmëritë e pronarit të tyre Irfan Hysenbelliu, siç janë ndërtimet pa leje në "Prestige Resort" do të njoftohet edhe Parlamenti Europian.

Këtë njoftim sipas së njëjtës media, do të bëjnë dy nga depuetët e grupit të përçarësve në PD, Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi.

“Deputetët e opozitës, Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi e kanë ngritur çështjen e ‘Prestige Resort’, sulmin e paligjshëm të qeverisë në këtë biznes të Presidentit të “Hysenbelliu Group”, Irfan Hysenbelliut edhe në Parlamentin Evropian.

Tabaku dhe Bardhi e kanë ngritur çështjen në Komitetin Ndërparlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin që është mbledhur këtë të enjte të 1 dhjetorit.

Ata do kërkojnë që kjo çështje të bëhet pjesë e rezolutës ku të dënohet presioni i qeverisë ndaj një prej grupeve mediatike më të mëdha në Shqipëri”, shkruan "Panorama"./CNA.al

Qesharakët përçarës të PD-së/ Tabaku-Bardhi dhe

Lajmet e fundit nga