LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Irfani është pronar mediash”/ Paloka kundërshton prishjen e ndërtimeve pa leje në "Prestige Resort"

1 Dhjetor 2022, 11:32, Aktualitet CNA

“Irfani është pronar mediash”/ Paloka kundërshton

Opozita në bllok po përkrah ndërtimet e paligjshme të Irfan Hysenbelliut në "Pretsige Resort", vetëm e vetëm se ka media.

Kështu është argumentimi dhe justifikimi i tyre. Po të kesh media në pronësi mund të ndërtosh pa leje, ata që s’kanë mund edhe të arrestohen për një ngulje gozhde.

Këtij blloku vasalësh i është bashkuar edhe deputeti i PD-së, Edi Paloka, i cili përforcon qëndrimin se Hysenbelliu nuk duhet të preket se është pronar mediash.

“Nuk e kuptoj pse gazetarë e politikanë të opozitës, përpiqen të japin argumenta për të vërtetuar që sulmi i Ramës në Prestige Resort, është sulm ndaj medias dhe hakmarrje e tij.

Nuk ka nevojë të jepen argumenta për të bindur kërkënd që është kështu.

Rama nuk e fsheh këtë fakt, përkundrazi qëllimi i tij është që kjo të jetë sa më evidente. Ai këtë synon, t’ju tregojë të gjithë pronarëve të medias se çfare i pret nëse nuk shkojnë pas avazit të tij.


Kjo është mënyra se si Rama e koncepton mbajtjen e pushtetit dhe kështu vepron me këdo jo vetëm me pronarët e mediave po dhe me qytetarët e thjeshtë.

Karrotën apo kërbaçin ? E vini re, për ta çuar në ekstrem arrogancën e tij, qëllimisht e bën këtë akt vetëm pak ditë përpara samitit të BE në Tiranë, megjithëse e kanë shenjëstruar më se një herë për keqtrajtimin dhe mungesën e lirisë së medias nën qeverinë e tij”, shkruan Paloka./CNA.al

Lajmet e fundit nga