LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bombë në Portin e Durrësit?/ Policia sqaron opinionin publik

1 Dhjetor 2022, 11:28, Aktualitet CNA
Bombë në Portin e Durrësit?/ Policia sqaron opinionin publik
Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin Durrës

Pak çaste më parë mediat me titra raportuan se ka një alarm për bombë në Portin e Durrësit.

Menjëherë "u ngritën në këmbë autoritetet", në vendngjarje mbërritën punonjësit portualë, zjarrfikësit dhe autoambulanca, por alarmi rezultoi i rremë.

Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin Durrës ka sqaruar se nuk ka asnjë alarm për bombë, por ka qenë një qytetar, i cili mbrëmjen e djeshme ka harruar bagazhet në Portin e Durrësit dhe ka vijuar udhëtimin drejt Italisë. 

Sqarim i Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Durrës

Në lidhje me një lajm të publikuar në media, për një alarm për bombë në portin e Durrësit, ju bëjmë me dije se:

Në Portin e Durrësit nuk ka alarm për bombë.

Mbrëmjen e djeshme, një qytetar që udhëtonte drejt Italisë, ka harruar bagazhet në Portin e Durrësit dhe ka vijuar udhëtimin drejt Italisë. Policia, sapo ka konstatuar valixhet, ka kryer të gjitha procedurat standarde të verifikimit dhe ka rezultuar se në valixhe kishte veshmbathje, ushqime dhe sende të tjera personale të qytetarit./CNA.al

Lajmet e fundit nga